Asıl önemli olan şeye odaklanın

SeeTec’in akıllı video analiz rutinleri sayesinde birçok farklı video görüntüsünden dilediğiniz bilgiyi kolaylıkla edinebileceksiniz

SeeTec Cayuga ile Video Analiz

Asıl görülmesi gerekeni görüntülemek

Video görüntülerinden oluşan bir akışta önemli bilgileri filtrelemek için ustaca düzenlenmiş analiz rutinlerinin uygulanması gerekir. SeeTec video analiz fonksiyonu, bireysel olarak tanımlanabilen algılama kuralları kullanarak görüntüyü otomatik olarak ilgili olaylara yönlendirir. Bu, güvenlik personelinin durumları hızlı bir şekilde algılamasına, olası tehlikeli durumları zamanında belirlemesine ve doğru sonuçlara varmasına yardımcı olur.

Video analizi özellikle net bir şekilde algılanabilen olay görüntülerinin otomatik olarak algılanması söz konusu olduğunda oldukça kullanışlıdır. Bu duruma verilebilecek tipik senaryo örnekleri; spesifik bir alana izinsiz giren şahıs veya araçlar ya da bir bölgede şüphe çekecek kadar uzun bir süre zarfında kalan kişi veya araçlardır.

SeeTec Cayuga - Video Analytics - 3D visual of a globe with several system environments on it and a red ring around the globe
SeeTec Analytics Server 3D - Screenshot on a monitor

SeeTec Video Analizi

SeeTec, çevresel koruma için güçlü bir video analiz çözümünün global olarak kullanılabilirliğini sağlamak ve SeeTec Cayuga ile binaları korumak içi Analiz yelpazesinde sunucu tabanlı çözümler sunar.  

SeeTec Video Analizi, uluslararası analiz uzmanlarının deneyimlerini temel alarak gölgeler, yapraklar, kar veya yağmur gibi faktörleri ortadan kaldırmaya yönelik gelişmiş filtre teknolojileri sayesinde profesyonel 3D video analizi olanağı sağlar ve dış mekânda kullanım için çok uygundur. Temel teknoloji, steril bölge izlemek için de sertifikalandırılmıştır.

SeeTec Video Analizi, sunucu tabanlı bir çözüm olarak mevcuttur ve sezgisel şekilde çalıştırma olanağı sunan merkezi bir arayüz üzerinden yönetilebilir. Otomatik kalibrasyon ve sahne analizi aracılığıyla algılama kuralları belirlenebilir ve hızlı ve kolay bir şekilde ayarlanabilir.

Desteklenen Senaryo Tipleri

İzinsiz Giriş

SeeTec Cayuga - Video Analytics - Intrusion - image of a man who jump over a fence in selected or targeted zone

Bir veya daha fazla kişi ve/veya aracın seçilen veya hedeflenen bir bölgeye veya alana girmesi durumunda (herhangi bir yönden ve herhangi bir güzergâhtan) bir alarm tetiklenir.

Şüpheli Şahıs/Araç

SeeTec CAyuga - Video Analytics - Loitering - image of a person and vehicles remains in a target zone, area, or defined place longer than the predefined number of seconds

Bir kişi ve/veya bir aracın bir hedef bölgede veya tanımlanan bir yerde, saniye cinsinden belirlenmiş bir süreden daha uzun kalması durumunda bir alarm tetiklenir.

Bölge Geçiş

SeeTec Cayuga - Video Analytics - Zone Crossing - camera image of a fence that simulate two targeted zones

Bir kişi ve/veya bir aracın hedeflenen iki bölgeden belirtilen bir sırayla veya yanlış bir yönde geçmesi durumunda bir alarm tetiklenir.

Koşullu

SeeTec Cayuga - Video Analytics - Conditional - camera image of a fence that simulate three targeted zones

Bir kişi ve/veya bir araç bir hedef bölgeye girer, fakat seçilen bir veya daha fazla bölgeden geçmez veya başlamazsa bir alarm tetiklenir.

Diğer Video Analiz Araçları

SeeTec Analiz Arayüzü

SeeTec Analiz Arayüzü ile SeeTec Cayuga'da uç cihazlarını ve başka üreticilerin sunucu tabanlı analiz uygulamalarını da kullanabilirsiniz. Üçüncü taraf yazılımda (nesneler, olaylar) üretilen meta veriler, SeeTec Cayuga'ya standart hale getirilmiş bir biçimde gönderilir ve örneğin alarmları tetikleyebilir.

SeeTec Analiz Arayüzü'nün kullanılabilirliğinin temel lisans paketine bağlı olduğuna lütfen dikkat edin.

Desteklenen Üreticiler ve Ürünler

  • ACIC Activity Detection (sunucu tabanlı ve kamera tabanlı)
  • Axis Perimeter Defender (kamera tabanlı)
  • Bosch IVA (kamera tabanlı)
  • Canon (kamera tabanlı)
  • CogVis arealvis, gatevis, objectvis (sunucu tabanlı)
  • Digital Barriers Safezone 3D Wintel/edge (sunucu tabanlı ve kamera tabanlı)
  • Flir Flux (sunucu tabanlı)
  • Securiton IPS Analytics Manager (sunucu tabanlı ve kamera tabanlı)
  • Siemens Site IQ (sunucu tabanlı)
SeeTec Cayuga - Video Analytics - ISearch - worker with fork pallet truck stacker in warehouse loading furniture panels

ISearch

ISearch, arşiv kayıtlarında olayları hızlı bir şekilde izlemeye yönelik bir arama fonksiyonu olarak zaman tasarrufu sağlayan arşiv aramasını kolaylaştırır: Arşiv resmindeki işaretlenmiş bir alanın otomatik analizi, bir nesnenin hareket edip etmediğini veya değişip değişmediğini görmek üzere haftalarca süren bir izleme dönemi için bile sadece saniyeler içinde izlenebilir.

SeeTec Cayuga - Video Analytics - Motion Detection - Motion blur of a man running to the exit

Hareket Algılama

SeeTec Cayuga, sistemdeki mevcut tüm kameralar veya video sunucularıyla birlikte kullanılabilen, sunucu tabanlı hareket algılamaya yönelik bir algoritma içerir. “Hareket sırasında kayıt” fonksiyonu, kamera görüntüsündeki hareketler otomatik olarak alarm kaydını başlatacak şekilde ve bunun için çeşitli adımlarda bir alarm senaryosu oluşturmak zorunda kalmadan sadece tek bir tıklamayla her video kanalı için tanımlanabilir. Ayrıca SeeTec Cayuga, pek çok üretici ve kamera modeli için geçerli olmak üzere kamera tabanlı hareket algılama özelliğini destekler.