SeeTec Cayuga – Çalışma Şekli

Doğru Kararları Hızlı Bir Şekilde Verin

Sezgisel Kullanım

SeeTec Cayuga sezgiseldir, bu sayede uzun bir alışma süresine gerek duymadan ilk adımda esas konuya konsantre olabilirsiniz. Bu özellik, net bir şekilde yapılandırılan, akıcı simge ve görsellerle desteklenen modern bir kullanıcı arayüzüyle başlar. Bu sayede, SeeTec Cayuga, örn. yansıtmasız gece modu ile modern kullanım konseptlerinin avantajlarını, kendini ispatlamış fonksiyonlar ve ergonomi ile birleştirir.

Bu şekilde her zaman olayların kontrolünü elinizde bulundurabilir ve Canlı, Arşiv, Yapılandırma modunda çalışmanız fark etmeksizin olaylara hızlı bir şekilde tepki verebilirsiniz. Bir şirkette aynı anda ne kadar fazla resim kaynağı ve yer görüntülenmesi yapılması gerekiyorsa, o kadar artan bir avantaja sahip olursunuz.

SeeTec Cayuga R9 Screenshot

Sınırsız Ağ

Arayüzler ve Entegrasyonlar

SeeTec Cayuga, arayüzler üzerinden mevcut ve yeni sistem ortamlarına sorunsuz bir şekilde bağlanabilir. Bu, özellikle birbirleri arasında iletişim kuran çok sayıda uygulamanın veya konumun söz konusu olduğu büyük projelerde önemli bir ön koşuldur. SeeTec Cayuga bu alanda gerekli olan tüm isteklere kolaylıkla cevap verir: Yoğun miktarda donanım ve yazılım çözümünün direkt entegrasyonunun yanı sıra, birçok farklı standart ve protokol desteklenerek klasik güvenlik uygulamalarının sunamayacağı bir performans elde edilir.

Bu, ekonomik avantajlar da sağlar: Yeni yüklemelerde fazla uğraşmaya gerek kalmaz, çünkü SeeTec Cayuga mevcut sistem ortamlarına sorunsuz bir şekilde entegre olur. Geniş entegrasyon kapsamı sayesinde, kalıcı çözümler için eski cihazlar da kullanılabilir.

SeeTec Cayuga - Key features - Limitless Networking - 3D visual of a globe with several system enviroments on it

Donanım Entegrasyonu

SeeTec Cayuga - Key Features - Hardware Integration - CCTV camera with office complex in the background

SeeTec Cayuga, esnek bir video çözümü planlarken ve uygularken maksimum esneklik sunar. Üreticisinden bağımsız bir yazılım olan SeeTec Cayuga, çok sayıda lider üreticinin kamera ve cihazlarını desteklemektedir.

Sistem Entegrasyonu

SeeTec Cayuga - Key Features - System Integration - Network switch and ethernet cables

SeeTec Cayuga, güvenlik ekosisteminize sorunsuz bir şekilde eklenebilir ve geniş bir yelpazedeki üçüncü parti sistemlerle (PSIM ve bina yönetimi, erişim kontrolü, izinsiz giriş, yangın, alarm merkezleri, kontrol odaları) etkileşime girer.

Video Analiz Entegrasyonu

Akıllı analiz rutinleriyle SeeTec Cayuga, elde edilen görüntü verisinden gerekli olan bilgileri filtreleyebilir. Standart SeeTec Video Analiz Arayüzü ile üçüncü taraf sunucu ve kamera tabanlı analiz uygulamaları kolaylıkla entegre edilebilir.

SDK

SeeTec Cayuga - Key features - Software Development Kit - Leather tool belt with construction tooling on wooden board maintenance concept

SeeTec Cayuga'nın kendisi, ayrıntılı şekilde belgelenmiş bir yazılım geliştirme kitinin yardımıyla harici sistemlere entegre edilebilir.

Her Zaman Kontrol Altında

İstemciler ve Erişim Olanakları

Mobil dünyamızda video yönetimi konumdan bağımsız şekilde işlemelidir. Bu nedenle SeeTec Cayuga, şirketinizi her zaman ve her yerden kontrol etmenizi sağlayan erişim olanakları ve aktarım çözümler sunar. Bu esnada verileriniz kuşkusuz güven altındadır; bu güvenlik, kapsamlı veri gizliliği ve şifreleme fonksiyonlarımızla sağlanır.

Yerel İstemci

Yerel İstemci, Canlı modda, Arşiv ve Yapılandırma modunda sistem kullanımı ve yönetimine eksiksiz şekilde olanak sağlayan Windows tabanlı istemcidir. İstemci, 64 ve 32 Bit sistemler için mevcuttur.

Web İstemcisi

SeeTc Cayuga - Key features - Web Client on a Laptop

Web istemcisi, Canlı modda ve Arşiv modunda, Internet'e veya dahili ağa bağlı bir bilgisayardan SeeTec Cayuga yüklü sistemlere platformdan bağımsız bir erişim olanağı sağlar. Microsoft Windows, Mac OS X ve Linux'ta çalıştırılabilir ve ilave eklentilere gerek duymadan sadece güncel bir Web tarayıcı ile çalıştırılabilir.

Mobil İstemci

SeeTec Cayuga - Key features - Mobile Client on two mobile devices

Mobil İstemci, tabletler ve akıllı telefonlar (iOS ve Android) üzerinden yolda hızlı şekilde sistem erişimi olanağı sunar. Kamera görüntülerinin canlı görüntüsünün yanı sıra arşiv araştırması ve alarmları düzenleme olanağı da sunar. Böylece güvenlik personeli olaylara müdahale edebilir, devriyeler bu duruma örnek olarak gösterilebilir.

Video Duvarı

SeeTec Cayuga - Key features - Display Agent on a monitor

Farklı üreticilerin büyük görüntüleme sistemleri ve video duvar ekranları üreticiye özel bilgisayarlar üzerinden veya SeeTec Display Agent yardımıyla bağlanabilir. Video duvar ekranları klasik bir SeeTec Yerel İstemcisi üzerinden kontrol edilebilir, görüntüler ve kameralar Sürükle-Bırak yöntemiyle kolayca devreye sokulabilir.

Çoklu erişim

Bir SeeTec istemcisi, tüm kameralara, görüntülere ve alarmlara erişim olanağıyla birlikte aynı anda 10 adede kadar farklı SeeTec yüklemesine bağlı olabilir. Küçük denetim santralleri veya merkezi güvenlik hizmetlerine sahip iş yerleri için ideal çözüm. 

SeeTec Anywhere

Bu sayede SeeTec Cayuga Yerel İstemcisi, önceden yazılım kurmaya gerek kalmadan Windows tabanlı her bilgisayarda başlatılabilir. Kişisel kullanıcı yetkileri dikkate alınarak sunulan yönetim ve yapılandırma da dahil olmak üzere tüm özellikleri eksiksiz olarak sunan Yerel İstemciye sahiptir.

Pratik Sistem Yönetimi

Yönetim ve Yapılandırma

SeeTec Cayuga, şirketinizin yapısına uyarlanır ve böylece birden binlerce adede kadar kameradan oluşan sistemleri destekler. Yazılımın birden fazla sunucuya dağıtılmış şekilde yüklenmesi sayesinde komple sistem optimum şekilde boyutlandırılabilir ve her zaman genişletilebilir. Burada sunucular, ihtiyaca bağlı olarak farklı yerlerde kurulabilir.

SeeTec Cayuga'nın mimarisi, istemci ve sunucuların fiziksel olarak kesin bir şekilde ayrılmasını temel alır. Görüntü verilerinin depolanması ve kameralarla iletişim, sistem hizmetleri olarak entegre edilmiştir. Bu nedenle sunucuda bir program başlatılmasına ve yerel bir oturum açma işlemine gerek yoktur.

SeeTec Cayuga - Key features - Convenient System Management - Manageability - 3D visual of a globe with a pc system and cameras on it

Güvenlik ve Veri Gizliliğinin

Yasal Düzenlemeler Doğrultusunda Korunması

SeeTec Cayuga; çalışanlar, müşteriler ve ziyaretçilerin mahremiyetini korumak için farklı mekanizmalar sunar. Böylece hassas görüntü bölgeleri gizlenebilir veya hareketli nesneler anonim halde gizli tutulabilir. Sistem erişimi ayrıca iki şifre prensibi üzerinden (ikinci bir şifrenin girilmesi) emniyete alınabilir.

SeeTec Cayuga, sistem seviyesinde de iyi korunur: Veriler, sunucu ile istemci arasında şifrelenmiş şekilde aktarılır – SeeTec Cayuga'nın, örn. finans sektöründe kullanım için farklı sertifikalara sahip olmasının bir nedeni de budur.

SeeTec Cayuga - Key features - Protection of Privacy and Data - SeeTec Cayuga Packshot

Özel Alan Perdeleme

SeeTec Cayuga - Key feature - Privacy Masking - Meeting room with masked area

Hassas görüntü alanları serbestçe tanımlanabilir bir yüzeyle maskelenir ve canlı görüntüde ve arşiv görüntüsünde yasalara bağlı olarak gizlenir. Böylece birtakım alanlar örn. kamuya açık alanlar, video gözetiminden hariç tutulur.

Hareket Perdeleme

SeeTec Cayuga - Key features - Motion Scrambling - Woman in a stairwell whose person was pixelated

Hareketli nesneler veya önceden tanımlı bir referans görüntüsünden farklı olan nesneler, canlı görüntüde piksellenir ve böylece gizli tutulur.

Şifreleme

SeeTec Cayuga - Key features - Encryption - top secret file in old wooden drawer

İstemciler, sunucular ve modüller arasında gerçekleşen veri aktarımı her zaman şifrelenmektedir. Cihazın desteklemesi durumunda, kameralarla gerçekleştirilen iletişim de şifrelenebilir.

Sertifikalar

SeeTec Cayuga - Certificates - Close up on woman's notary public hand ink stamping the document

SeeTec Cayuga özellikle Avrupa bankacılık sektöründe kullanılmak üzere sertifikalandırılmıştır (BVG/UVV Kassen, Ficuda).