Lojistik İşlemlerini Video Yönetimi ile Optimize Etme

Nakliye Hacmini Büyütmek İşlemlerin Dikkatli Bir Şekilde Yapılmasını Gerektirir

Küreselleştirme ve e-ticaretin devam eden büyümesi, dünya genelindeki sevkiyat ve paketlerin hacmini sürekli olarak geliştirir. Ayrıca küresel nakliye hacminin daha fazla büyümesi beklenmektedir.

Teslim edilecek mal hacmi, nakliye firmaları, kurye, ekspres ve parsel servis sağlayıcıları gibi lojistik şirketleri için işlemlerini bu büyümeye ayak uyduracak şekilde planlanmak oldukça zordur. Tek başına Avrupa’da her yıl kaybedilen sevkiyatların değeri 5 milyar avroya kadar çıkmaktadır. Bu tutara nakliye işleminde hasar gören sevkiyatlar veya kesintili teslimat durumunda verilen cezalar dahil değildir.

SeeTec Logistics Solution - Optimizing Logistics Processes - Interior of a modern warehouse in time with the staff
SeeTec Logistics Solution - Gapless Shipment Tracking - Warehouse worker scanning barcodes on boxes in a large warehouse

SeeTec Lojistik Çözümü: Kesintisiz Sevkiyat Takibi

Lojistik şirketleri söz konusu olduğunda hasar görmemiş sevkiyatları zamanında teslim etmek kritik bir başarı faktörüdür ayrıca bu eylem, gecikmeleri ve/veya cezaları önlemek ve müşteri memnuniyetini sağlamak için her türlü kayıp veya hasara karşı hızlı bir şekilde tepki verme becerisinin anahtarıdır.

SeeTec Lojistik Çözümü şurada devreye girmektedir: İşlem ve video verisini akıllıca bir yöntemle birleştirilmesi, bir sevkiyatın depoda faturalandırılmasından dağıtıma çıkarılmasına kadar tüm işlemlerin kusursuzca kaydedilmesi ve bu sayede tüm olaylarda hızlı ve sınırları belirlenmiş bir araştırma ve tespit yapılmasına olanak tanır. Esnek ve çok yönlü tasarımıyla mevcut işlem ortamınıza mükemmel uyum sağlar.

Doğru alıcıya güvenli bir şekilde teslim edilmektedir
Alman DPD dağıtım merkezlerinde akıllı nakliye dokümantasyonu

Daha fazla bilgi edinin

İşlemlerinizi SeeTec Lojistik Çözümleriyle
şu şekilde geliştirebilirsiniz

Arama

SeeTec Logistic Solution Find

Deponuzdaki sevkiyatları, paketleri ve paletleri hızlı ve doğru bir şekilde bulun.

Tespit Etme

SeeTec Logistics Solution Clarify

İşlemin hangi aşamasında sevkiyatın hasar aldığını veya kaybolduğunu öğrenin.

İzleme

SeeTec Logistics Solution - Monitor - parcel On Conveyor Belt In Distribution Warehouse

İşlemlerinizi daha şeffaf kılmak için tüm olayları belgeleyin ve izleyin.

Konum Belirleme

SeeTec Logistics Solution - Locate - workers with fork pallet truck stacker in warehouse loading furniture panels

İstediğiniz zaman sevkiyatın deponuzdaki konumunu öğrenin.

SeeTec lojistik çözümünün çalışma biçimi şu şekildedir

SeeTec Logistics Solution - Business Video Intelligence Process (EN) - schematic representation of the BVI process

Arka planda gerçekleşenleri kaçırmayın!
SeeTec BVI’ı keşfedin, SeeTec Lojistik Çözümü’nün temelini oluşturan ürün.

Daha fazla bilgi edinin

SeeTec Lojistik Çözümü Kullanım Senaryoları

SeeTec Logistic Solution Shipment Tracking

Teslimat Merkezindeki Parsellerin Güzergahını Takip Etme

Bir gönderi hasar gördüğünde veya kaybolduğunda kim sorumluluk üstlenecek? Herhangi bir şüphe oluşması durumunda, olayın gerçek sorumlusu olup olmadığı bile araştırılmadan maliyetler lojistik sağlayıcısına yansıtılır. Bu gibi durumlarda SeeTec Lojistik Çözümü neredeyse hiç vakit kaybetmeden gereken kanıtları sunabilmektedir.

 • Tarama ve video verilerinin kombinasyonu, bir gönderinin doğru bir şekilde ele alınıp alınmadığını tespit edilmesini sağlar.
 • Bir paketin otomatik konveyör bantlarıyla alım alanı arasındaki güzergah, kesintisiz bir şekilde kaydedilerek kayıp veya hasarların sürekli olarak kaydedilmesi sağlanır.
 • Sorumluluğun transferi, sevkiyatın kabulüyle gerçekleşir. Bu sorumluluk, SeeTec Lojistik Çözümüyle güvenilir bir şekilde belgelenmiştir.
SeeTec Logistic Solution Pick&Pack

Seçme ve Paketleme İşleminin Belgelenmesi

Posta ile sipariş alan şirketlerin bir çoğu, her gün eksik gönderilerden şikayetçi olan müşterilerle uğraşmak zorundadır. Genellikle sorumluluk devri açıkça belgelendirilmediği için sevkiyat esnasında gönderinin başına ne geldiğini bulmak oldukça zorlaşır. SeeTec Lojistik Çözümü, bir gönderi ile ilgili tüm bilgilerin hedeflenen bir aramada kullanılmasına olanak tanır

 • Video kayıtlarını ve işlem verilerini ERP sistemi aracılığıyla birleştirmek, toplama hatalarını hızlı bir şekilde tespit etmeyi mümkün kılar.
 • Sevkiyatların tamamlanmasında kusursuz bir belgelenme yapılması, bu işlemdeki hatalarla etkili bir şekilde mücadele edebilmenizi sağlar.
 • Mallar söz konusu lojistik hizmeti sağlayıcısına aktarılırken, sorumluluk devri güvenilir bir şekilde belgelenir

   

SeeTec Logistic Solution Warehouse Logistics

Sevkiyatları ve paletleri, depoda ve aktarmada bulma

Depolarda ve lojistik merkezlerindeki kutu ve paletler, yanlış bir pozisyonda bırakılmış olabilir. Sonuç olarak bu mallar bulunamamakla birlikte yanlış adrese sevk edilmiş bile olabilmektedir bu da önemli bir miktarda zarara neden olmaktadır. SeeTec Lojistik Çözümü, lojistik alanı her gün değişse bile her bir gönderinin hızlı bir şekilde takip edilmesini sağlar.

 • Bir gönderinin sabit veya belirlenmiş bir tarama alanında taranıp taranmadığı veya bir mobil tarayıcı tarafından kayıt altına alınıp alınmadığı fark etmeksizin SeeTec Lojistik çözümü, gönderi konumunun her zaman güvenilir bir şekilde izlenebilmesini sağlar
 • İsterseniz video verilerini farklı takip sistemlerine bağlayarak, gönderinizi tüm lojistik alanı içinde bile ayırabilirsiniz.
 • Gönderinizi SeeTec sisteminde akıllı sistemlerin yardımıyla takip ederek her zaman güncel olaylardan haberdar olup lojistik hataları kolayca tanımlayabilir ve süreçlerinizi geliştirebilirsiniz.

Üçüncü Taraf Sistemlerin Entegrasyonu
SeeTec Lojistik Çözümü İncelemesi

Konum Belirleme

SeeTec Logistic Solution Locating

RFID etiketi, bir tarama veya paketin konumunu belirtir.

ERP/WMS

SeeTec Logistic Solution ERP/WMS

Oldukça esnek bir ERP/WMS bağlantısı, sevkiyat bilgilerinin arama yaparken kullanılabilmesini sağlar

DWS Sistemi

SeeTec Logistic Solution DWS System

Entegre çözüm "Boyutlandırma, Ağırlık Ölçme ve Tarama" ek gönderi bilgisi sağlar

X-Ray

SeeTec Logistic Solution X-Ray

X-ışını kullanarak yapılan görsel inceleme, bir paketin içeriği hakkında gerçek veriler sunar